Skip to main content

Na rynku dostępnych jest wiele modeli jacuzzi różnych marek, wybór może wydawać się trudny. Podpowiadamy na jakie pytania sobie warto odpowiedzieć, które zawężą wachlarz modeli. Kolejność jest przypadkowa.

W jakim celu chcemy korzystać z jacuzzi: rodzinny relaks z dziećmi czy towarzyskie imprezy? Jeśli decydujemy się na wannę spa, aby odpoczywać w niej w celach odprężająco-relaksacyjnych w gronie najbliższych – polecamy wanny spa z dwiema ergonomicznie zaprojektowanymi leżankami, wówczas dwie osoby dorosłe będą mogły odprężać się pod wpływem hydromasażu, w towarzystwie dzieci, które mogą zająć 2 miejsca siedzące. Jeśli lubimy spędzać czas w większym gronie znajomych – można wybrać modele z 7 miejscami siedzącymi lub z 5 miejscami siedzącymi i 1 leżanką. Takie modele pomieszczą po prostu więcej osób do towarzystwa.

Jaką przestrzenią dysponujemy w ogrodzie czy na tarasie? Czy miejsce jest ograniczone? Jeśli nie ma ograniczeń – mamy do dyspozycji duży, przestronny ogród czy taras, możemy wybrać większy model, np. Everest lub Kilimanjaro, które są największymi modelami w ofercie Wellis – 236x236x90 cm. Jeśli przestrzeń jest precyzyjnie obliczona możemy dopasować mniejszy model, np. Prague lub Budapest.

Jakie mamy zasilanie? Czy jednofazowe czy trójfazowe, tzw. siłę. Jeśli dysponujemy zasilaniem jednofazowym wybór modeli jacuzzi znacznie się zawęża. Przy zasilaniu jednofazowym, grzałka oraz pompa hydromasażu mogą równocześnie nie pracować.

Budżet, warto określić jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup wanny spa. Widełki cenowe zaczynają się od 28.500,- Cena konkretnego modelu zależy głównie od wyposażenia oraz rozmiaru. Wszystkie modele, bez względu na zakres cenowy, wyposażone są w system dezynfekcji wody, oświetlenie do chromoterapii, system audio. Droższe modele mogą posiadać (w zależności od konkretnego modelu) dodatkowo elektroniczny diwerter wody, dotykowy panel sterowania, moduł Wi-Fi, atrakcje wodne w postaci fontann lub wodospadów, mogą mieć także podświetlane wszystkie dysze lub wbudowany system automatycznego badania parametrów wody WIS. Wszystko zależy od tego na czym nam najbardziej zależy.

Marka. Warto zrobić research i rozeznać się w markach, które oferują jacuzzi w swojej ofercie oraz zapoznać się z opiniami o nich. Oprócz ceny, należy zwrócić uwagę na technologię produkcji, wprowadzane innowacje, wykorzystywane komponenty, producentów podzespołów.

×