Skip to main content

Wysokiej jakości

Technologia Wellis®

Wellis®

Najważniejsze cechy produktów

Niecka Poli-Max™

Powłoka niecki Poli-Max™ zbudowana jest z trzech warstw: 6,3 mm warstwy akrylu sanitarnego Lucite, polimeru ABS oraz specjalistycznej pianki PU o średniej gęstości. Taka budowa powłoki stanowi wzmocnienie, izolację cieplną oraz wygłuszenie wanny spa, przy czym jest ekologicznie neutralna – biodegradowalna. Taka konstrukcja powłoki sprawia, że jest ona mocniejsza, lżejsza oraz stabilniejsza, a dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym – termicznym i dźwiękowym, znacząco można obniżyć koszty użytkowania wanny spa.

Wellis jako jedyna firma w branży wanien spa posiada opatentowany system Poli-Max™, czym znacząco wyprzedza konkurencję oraz przestarzałą technologię pełnego piankowania minibasenów.

Izolacja Polyfoam

Zastosowanie odpowiedniej izolacji wanien spa pozwala obniżyć koszty użytkowania urządzenia do minimum. We wszystkich modelach jacuzzi Wellis do izolacji obudowy oraz dna wanny stosowane są warstwy pianki Polyfoam. Takie wzmocnienie oraz system Poli-Max™ powodują, że ciepło wytwarzane przez powłokę akrylową oraz pompy hydromasaży, pozostaje wewnątrz wanny spa.

Izolacja Polyfoam ze względu na swoje doskonałe właściwości termoizolacyjne jest energooszczędna oraz trwała. Materiał jest elastyczny i lekki, nie wydziela zapachu, jest nietoksyczny oraz antyalergiczny, nie zawiera chloru (CFC free).

Izolacja skandynawska

Izolacja skandynawska przeznaczona jest specjalnie do wanien z hydromasażem i minibasenów spa, które pracują w ekstremalnie zimowych warunkach atmosferycznych – gdzie temperatury są znacznie niższe i standardowa izolacja dla klimatu umiarkowanego nie wystarcza. Taka wzmocniona 3,5 cm izolacja składająca się z paneli z potrójnej warstwy piankowej POLYFOAM, stosowana jest do obudowy niecki i panelu podłogowego.

Panel podłogowy z tworzywa ABS

Panel podłogowy produkowany jest z jednego odlewu uformowanego polimeru. W połączeniu z izolacją POLYFOAM jest wysoce wytrzymałą i ocieploną podstawą każdego modelu wanny spa. Nachodzące na obudowę boki stanowią doskonałą ochronę przed wilgocią i barierę dla przedostawania się insektów. Tak ukształtowane podłoże gwarantuje stabilność konstrukcji nawet na nierównym terenie. Izolowana termicznie podłoga zabezpiecza przed wydostaniem się ciepła poza wannę, jak również doskonale izoluje wannę od zamarzniętego gruntu.

Rama WPS

Ramy WPS produkowane są ze specjalnego kompozytu polimerowego – mieszaniny twardego drewna i plastiku. Taka konstrukcja ramy gwarantuje wyjątkową stabilność i niezniszczalność, co stanowi zabezpieczenie urządzenia na wiele lat.

Obudowa HorizontSide™

Obudowy HorizontSide™ tworzone są z ułożonych poziomo desek, które produkowane są wytrzymałego polimeru, odpornego na promieniowanie UV. Są one drewnopodobne, nie ma potrzeby ich szlifowania, olejowania czy wymaganego innego, specjalnego sposobu utrzymania czystości.

Obudowy HorizontSide™ występują w trzech kolorach: BrownBlackGrey – nowoczesna kolorystyka sprawdzi się w każdym otoczeniu. Są standardową konfiguracją wszystkich modeli wanien spa z serii myLine (choć aktualnie w tej serii są dostępne tylko w kolorze Grey) oraz basenów ogrodowych z serii SwimLine.

×