Najważniejsze cechy marki Wellis

Niecka POLI-MAX™

Powłoka niecki POLI-MAX™ zbudowana jest z trzech warstw: 6,3 mm warstwy akrylu sanitarnego Lucite, polimeru ABS oraz specjalistycznej pianki PU o średniej gęstości. Taka budowa powłoki stanowi wzmocnienie, izolację cieplną oraz wygłuszenie wanny spa, przy czym jest ekologicznie neutralna – biodegradowalna. Taka konstrukcja powłoki sprawia, że jest ona mocniejsza, lżejsza oraz stabilniejsza, a dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym – termicznym i dźwiękowym, znacząco można obniżyć koszty użytkowania wanny spa.

Firma Wellis jako jedyna w branży wanien spa posiada system POLI-MAX™, czym znacząco wyprzedza konkurencję oraz przestarzała technologię pełnego piankowania minibasenów.

Izolacja POLYFOAM

Zastosowanie odpowiedniej izolacji wanien spa pozwala obniżyć koszty użytkowania urządzenia do minimum. We wszystkich modelach jacuzzi Wellis do izolacji obudowy oraz dna wanny stosowane są warstwy pianki POLYFOAM. Takie wzmocnienie oraz system POLI-MAX™ powodują, że ciepło wytwarzane przez powłokę akrylową oraz pompy hydromasaży, pozostaje wewnątrz wanny spa.

Izolacja POLYFOAM ze względu na swoje doskonałe właściwości termoizolacyjne jest energooszczędna oraz trwała. Materiał jest elastyczny i lekki, nie wydziela zapachu, jest nietoksyczny oraz antyalergiczny, nie zawiera chloru (CFC free).

Izolacja skandynawska

Izolacja skandynawska przeznaczona jest specjalnie do wanien z hydromasażem i minibasenów spa, które pracują w ekstremalnie zimowych warunkach atmosferycznych – gdzie temperatury są znacznie niższe i standardowa izolacja dla klimatu umiarkowanego nie wystarcza. Taka wzmocniona 3,5 cm izolacja składająca się z paneli z potrójnej warstwy piankowej POLYFOAM, stosowana jest do obudowy niecki i panelu podłogowego.

Panel podłogowy z tworzywa ABS

Panel podłogowy produkowany jest z jednego odlewu uformowanego polimeru. W połączeniu z izolacją POLYFOAM jest wysoce wytrzymałą i ocieploną podstawą każdego modelu wanny spa. Nachodzące na obudowę boki stanowią doskonałą ochronę przed wilgocią i barierę dla przedostawania się insektów. Tak ukształtowane podłoże gwarantuje stabilność konstrukcji nawet na nierównym terenie. Izolowana termicznie podłoga zabezpiecza przed wydostaniem się ciepła poza wannę, jak również doskonale izoluje wannę od zamarzniętego gruntu.

Rama WPS

Ramy WPS produkowane są ze specjalnego kompozytu polimerowego – mieszaniny twardego drewna i plastiku. Taka konstrukcja ramy gwarantuje wyjątkową stabilność i niezniszczalność, co stanowi zabezpieczenie urządzenia na wiele lat.

Obudowa HorizontSide™

Obudowy HorizontSide™ tworzone są z ułożonych poziomo desek, które produkowane są wytrzymałego polimeru, odpornego na promieniowanie UV. Są one drewnopodobne, nie ma potrzeby ich szlifowania, olejowania czy wymaganego innego, specjalnego sposobu utrzymania czystości.

Obudowy HorizontSide™ występują w trzech kolorach: Brown • Black • Grey – nowoczesna kolorystyka sprawdzi się w każdym otoczeniu. Są standardową konfiguracją wszystkich modeli wanien spa z serii myLine (choć aktualnie w tej serii są dostępne tylko w kolorze Grey) oraz basenów ogrodowych z serii SwimLine.

Obudowa StarSide™

Obudowy StarSide™ tworzone są z prostych i mocnych desek oraz z próżniowo formowanych narożników z tworzywa ABS. Deski produkowane są wytrzymałego polimeru, odpornego na promieniowanie UV. Są one drewnopodobne, nie ma potrzeby ich szlifowania, olejowania czy wymaganego innego, specjalnego sposobu utrzymania czystości.

Narożniki są podświetlane diodami LED i są połączone z oświetleniem zamieszczonym wewnątrz wanny spa, tworząc nastrojowy klimat.

Obudowy StarSide™ występują w trzech kolorach: Brown • Black • Grey – nowoczesna kolorystyka sprawdzi się w każdym otoczeniu. Występują w modelach wanien spa z serii CityLine i PeakLine.

Kolory niecek wanien spa

Do wyboru mamy kilka różnych kolorów powłoki akrylowej wanny spa, które można dobrać do pomieszczenia lub zewnętrznej przestrzeni tak, aby całość instalacji harmonijnie ze sobą współgrała, tworząc wyjątkowe miejsce własnej strefy spa.

Sterling Silver • Pearl White • Tuscan Sun • Midnight Canyon

Panele sterujące Wellis

Panele sterujące Wellis są umieszczane na krawędzi wanny spa w zasięgu siedziska kapitańskiego. Są bardzo intuicyjne i łatwe w obsłudze. Za pomocą panelu sterującego można zarządzać wszystkimi funkcjami wanny spa – zmianą temperatury, konfiguracją pomp hydromasażu, oświetleniem. Wszystkie parametry jacuzzi są łatwo regulowane przyciskiem. W przypadku wystąpienia usterki technicznej system powiadomi o problemie.

Panele sterujące występujące w wannach Wellis: Easy 4 • Smart Touch • Easy Plus

Panel Wellis Smart Touch, w odróżnieniu od Easy 4, jest nowocześniejszym, bardziej rozbudowanym, dotykowym panelem sterującym, stosowanym w wyższych modelach wanien spa.

Energooszczędna pompa cyrkulacyjna Gecko W-EC

Energooszczędna, ekologiczna pompa cyrkulacyjna W-EC jest standardowym wyposażaniem większości modeli wanien spa. Dla porównania – przeciętna pompa obiegowa zapewnia przepływ wody na poziomie 100-150 litrów na minutę, tak pompa cyrkulacyjna W-EC pompuje 300 litrów wody na minutę – co najmniej dwukrotnie więcej, przy mocy jedynie 0,8 A.

Filtracja i utrzymanie czystości wody

Wanny spa wyposażone są w wielopoziomowy, filtracyjny i czyszczący system wody. Wykorzystuje on znacznie niższą ilość chemii niż inne produkty na rynku, usuwając jednocześnie wszystkie zanieczyszczenia w postaci bakterii, wirusów czy grzybów. Wydajne pompy filtrują wodę kilka razy na dobę. System filtracyjny gwarantuje wodę, która nie wpływa niekorzystnie na skórę lub włosy.

Każdy model wanny spa jest wyposażony w jeden z systemów czyszczenia wody: ozonator wody • filtracja lampą UV • elektroniczny system uzdatniania wody.

Dezynfekcja wody ozonem

Niektóre modele wanien spa zostały wyposażone w generator ozonu do dezynfekcji wody. Ozon jest naturalnym gazem występującym w atmosferze i składa się z atomów tlenu. Generator ozonu wtłacza gaz do zamkniętego obwodu, w którym jest mieszany z wodą, co neutralizuje zanieczyszczenia, następnie zmienia się w tlen. Zaletą takiego sposobu oczyszczania wody jest redukcja chemii basenowej do 60-90% oraz eliminacja wszelkich zanieczyszczeń (niemalże 99%), czego wynikiem jest krystalicznie czysta woda. Generator ozonu jest 100% naturalnym i biodegradowalnym systemem czyszczenia wody, a produktem pochodnym jest jedynie tlen.

Dezynfekcja wody lampą UV-C

Promieniowanie ultrafioletowe (UV-C) charakteryzuje się wysokimi właściwościami bakteriobójczymi. Dezynfekcja wody za pomocą lampy UV-C eliminuje niemalże 100% szkodliwych mikroorganizmów (bakterii, wirusów, grzybów). Taki system doskonale się sprawdza w wannach spa, lampa UV-C montowana jest w nich pod obudową. Woda w obiegu przepływa przez tubę z lampą bakteriobójczą, następnie zostaje napromieniowana i wyniku działania promieni ultrafioletowych likwidowane są szkodliwe mikroorganizmy. Takie uzdatnianie wody zapewnia jej przezroczystość i czystość, skuteczną i bezpieczną dezynfekcję.

Wyższa temperatura wody, występująca zwykle w wannach spa, sprzyja rozwojowi bakterii i wirusów, dlatego do zachowania czystości wody zalecane jest stosowanie dodatkowych środków chemicznych, np. chloru – w mniejszych jednak ilościach niż w sytuacji gdy stanowi on jedyny sposób dezynfekcji wody. Chlor podczas przepływu przez system obiegowy wanny spa jest rozkładany w wyniku działania promieni ultrafioletowych, dzięki czemu woda nie podrażnia skóry ani oczu oraz nie wydziela zapachów.

Ergonomia siedzisk

Siedzisko RELAX 
Siedzisko wyposażone w liczne dysze, rozmieszczone w sposób umożliwiający wodny masaż relaksacyjny szyi, ramion, łydek i stóp.

Siedzisko EXPERT
Siedzisko posiada regulację kierunku i mocy hydromasażu, dzięki czemu można indywidualnie sterować strumieniem, kierując go na wybrane partie ciała i zapewniając w ten sposób masaż pleców na wyższym poziomie.

Siedzisko COOL DOWN
Siedziska tego typu są podwyższone i posiadają mniej dysz. Przeznaczone są do odpoczynku po intensywnym masażu lub jako siedziska dla dzieci. Ze względu na podwyższenie, korzystając z siedziska jest się zanurzonym tylko do połowy w wodzie.

Siedzisko FOCUS
Miejsce wyposażone w dysze do masażu górnych partii ciała – przeznaczone dla osób, które potrzebują regeneracji po intensywnym dniu pracy za biurkiem lub kierownicą.

Siedzisko/leżanka BODY FLOW
Ergonomicznie zaprojektowane miejsce do siedzenia/leżenia oferuje luksusową wygodę. Odpowiednio rozmieszczone dysze gwarantują terapeutyczny masaż wszystkich partii ciała – od stóp po szyję.

Siedzisko INTENSO
Siedzisko wyposażone w liczne dysze zapewnia najbardziej stymulujący hydromasaż. Jego zalety najbardziej docenią profesjonalni atleci, entuzjaści sportowi, a także ci, którzy szukają intensywnego masażu.

Różnorodność dysz

Wszystkie dysze montowane w wannach Wellis są dedykowane do konkretnych partii ciała i mięśni, tak, aby optymalnie wykorzystać ich możliwości.

Stosowane są 3 różne wielkości dysz do hydromasażu z szeroką gamą opcji konfiguracji hydromasażu – od lekkiego i szybkiego pobudzania mięśni, po wolniejszy i głębszy masaż z efektem rotacyjnym. Wszystkie dysze mają opcję indywidualnej regulacji siły, niektóre posiadają także regulację prędkości i kierunku siły strumienia.

MagmaJet™

Dysza wodno-powietrzna MagmaJet™ posiada regulację siły prądu – można ustawić delikatny i łagodny masaż relaksacyjny, jak również tak silny jak wulkaniczna erupcja wody, która jest w stanie podnieść całe ciało i unosić na tafli wody.

Tlenoterapia MicroSilk Oxygen Therapy™

Wellis MicroSilk Oxygen Therapy™ to system tlenoterapii dla skóry ciała. Woda w jacuzzi z systemem MicroSilk jest o 70% bardziej utleniona niż woda z pompą produkującą zwykłe pęcherzyki powietrza. Mikropęcherzyki generowane przez system tlenoterapii mają jedynie 50 mikronów średnicy, przez co swobodnie i głęboko przenikają do porów skóry, usuwając tym samym jej zanieczyszczenia, a swoim delikatnym, aczkolwiek intensywnym muśnięciem skóry powodują jej łuszczenie, w przypadku skóry suchej zwiększają jej hydratację. Przy częstych zabiegach, tlenoterapia redukuje widoczność blizn i niweluje defekty skórne.

Moduł WiFi do zdalnego sterowania wanną spa

Dzięki modułowi WiFi (zainstalowanemu odbiornikowi), można mieć zdalną kontrolę nad swoją wanną spa. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację na telefon Wellis IN.TOUCH 2, a za jednym dotknięciem będzie można zmienić temperaturę wody w wannie, ustawić oświetlenie LED i zaprogramować pompy oraz cyrkulację, sprawdzić aktualny stan jacuzzi.

System audio AquaSoul Pro™

System dźwiękowy AquaSoul Pro™ wyposażony jest w nowoczesne, wodoodporne elementy producenta PolyPlanar. Wbudowany odbiornik można wygodnie podłączyć do smartphone’a lub odtwarzacza mp3 za pomocą łączności Bluetooth.

AquaSoul Pro™ 4.1

 • 4-kanałowy wzmacniacz z odbiornikiem Bluetooth
 • wodoodporny sterownik wewnątrz wanny spa
 • 2× wysuwane głośniki w narożnikach wanny (50 W każdy)
 • 2× głośniki na koronie wanny spa (35 W każdy)
 • subwoofer (300 W)

AquaSoul™ 2.0

 • 4-kanałowy wzmacniacz z odbiornikiem Bluetooth
 • wodoodporny sterownik wewnątrz wanny spa
 • 2× głośniki na koronie wanny spa (35 W każdy)

Aromaterapia

Wanny Wellis wyposażone są w prosty w użyciu system aromaterapii – wystarczy umieścić wkład o wybranym zapachu w odpowiednim miejscu i w połączeniu z innymi zaletami jacuzzi oddawać się chwili relaksu. Aromaterapia ma terapeutyczne oddziaływanie – w zaciszu własnej strefy spa może wywoływać emocje, wspomnienia i pozytywnie nastrajać.

Wkłady z olejkami są zamykane, dzięki czemu z właściwości aromaterapii można korzystać tylko podczas korzystania ze spa, co jest ekonomicznym rozwiązaniem.

Dostępne są aromaty: Summer Orchard • Piña Colada • Peach Passion • Eucalyptus.

Chromoterapia

Chromoterapia – leczenie kolorami, może stanowić uzupełnienie terapii konwencjonalnej, ponieważ kolory pozytywnie wpływają na samopoczucie fizyczne i psychiczne. Przy projektowaniu jacuzzi Wellis zostało to wzięte pod uwagę – w wyposażeniu opcjonalnym można zamówić podświetlane wszystkie dysze w danym modelu wanny spa. Takie nastrojowe oświetlenie tworzy kombinacja świateł w czterech różnych kolorach – zielonym, żółtym, niebieskim i czerwonym. Kolory można regulować w zależności od preferencji – ustawić jedną barwę lub kilka.

Pokrywa termiczna

Termopokrywy Wellis produkowane są ze skóry wysokiej jakości (tzw. „marine-grade”), pokrytej warstwą ochronną przeciwko promieniom UV. Zapewniają izolację cieplną o najwyższym stopniu efektywności, dzięki czemu ich stosowanie obniża koszty energii, zużywanej do utrzymania odpowiednich temperatur wody do minimum. Wszystkie pokrywy posiadają na całej długości uszczelkę buforową i wewnętrzne uszczelnienie. Po środku są lekko ścięte na kształt dachu dla lepszego drenażu wody.

Pokrywa Xtreme™ została zaprojektowana do wanien używanych w warunkach ekstremalnych temperatur zimowych, znacznie poniżej zera. Mocna warstwa (180 mm grubości) zapewnia zwiększenie właściwości izolacyjnych pokrywy i gwarantuje wysoką wytrzymałość, np. utrzymanie ciężkiego śniegu. Nie jest polecana do stosowania w łagodnych warunkach klimatycznych.

Podnośnik pokrywy

Urządzenie do podnoszenia pokrywy wanny spa w wersji uniwersalnej oraz Wellis Easy Lifter. Pasuje do większości modeli. Jest bardzo łatwe w obsłudze bez względu na wielkość czy ciężar pokrywy. Doskonale się sprawdza w przypadku cięższej termopokrywy Wellis Xtreme™.

Do montażu podnośnika wymagane jest około 40 cm wolnej przestrzeni poza wanną.

Możliwości montażu:

 • do długości 175cm – 235cm
 • do szerokości 190cm – 250cm
 • do wysokości 80cm – 105cm

Uchwyt na pokrywę

System mocnych haków, na które zsuwana jest pokrywa wanny spa. Z łatwością zostanie obsłużony przez jedną osobę. Gwarantuje szybki i prosty sposób na bezpieczne zdjęcie i ułożenie pokrywy.

Pokrowiec Spa Bag

Wodoodporny pokrowiec Spa Bag chroni minibasen ogrodowy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza podczas dłuższej przerwy w korzystaniu z niego. Występuje w wersji z izolacją lub bez. Warstwa izolacyjna zapewnia energooszczędność jacuzzi, w szczególności w okresie zimowym.